Asustor

Asustor

Asustor, özel bulut depolama, ağa bağlı depolama (NAS), video kayıt ve izleme teknolojileri ile ilgili yazılım, donanım ve uygulamalar geliştiren, sektörün önde gelen teknoloji markalarından biridir. Kullanım kolaylığı, esneklik, donanım kalitesi ve servis ağı ile önemli oyuncular arasında yerini almaktadır.

2011 yılında ASUS bilgisayarın doğrudan yatırımıyla kurulan ASUSTOR Inc.’in marka adı “ASUS” ve “Storage” (Depolama) kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır.

7/24 Dosya erişimi ve yedekleme

Asustor veri depolama çözümü ile platformlar arasında erişim ve dosya paylaşımı sağlamaktadır. NAS cihazınıza Windows, Mac OS veya Unix gibi işletim sistemleri üzerinden ayrıca tablet veya akıllı telefonlarınız üzerinden kolayca ve her an erişebilirsiniz.

Verileriniz her zaman güncel ve güvende

Asustor’un kolay kullanıma sahip yedekleme ve yönetim yazılımı ile bilgisayarınız ve Asustor NAS Veri depolama cihazınız arasında sorunsuz yedekleme sağlayabilirsiniz. Gerçek zamanlı dosya senkronizasyonu sayesinde önemli ve sürekli güncellenen dosya ve klasörlerinizin her zaman güncel olarak saklanmasını sağlayarak, kritik verilerinizin her zaman korunduğundan emin olabileceksiniz.

Asustor yönetim ve yedekleme yazılımı ile verilerinizin geri yüklenmesi de çok kolay. Sıkıntı anında tek tıklama ile verilerinizin eski konumuna geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Verilerinizi RAID yapısı ile korur.

Asustor veri depolama, NAS cihazı disk bozulmalarına karşı koruma sağlayabilmek için RAID depolama teknolojisi kullanmaktadır. RAID, esas olarak verilerin korunması için disklerin birleştirilmesi mantığı ile hareket etmektedir. Farklı RAID seviyeleri ile veri koruma derecesi, sistem performansı ve depolama alanı sağlanabilmektedir.

Yüksek veri aktarım performansı

Asustor Veri Yöneticisi, aynı anda daha fazla veri aktarım kapasitesi sağlarken NAS üzerindeki ağ trafiği yükünü azaltan SMB 2.0/3.0’ı desteklemektedir. Bu sayede Windows ağ performansı %30-50 oranında artırabilmektedir. SMB 2.0/3.0 aynı zamanda eşzamanlı Windows istemci bağlantılarının sayısını ve aynı anda açılan dosyalarını da önemli ölçüde artırarak, Asustor Veri Yöneticisi’ ni büyük ölçekli Microsoft ağ ortamları için çok daha da uygun hale getirmektedir.

Probilgi Teknoloji olarak, gerek verilerin yedeklenmesi, gerekse söz konusu verilerin güvenliğinin teminat altına alınabilmesi için veri depolama ve NAS çözümleri konusuna hassasiyet göstermekteyiz.

Asustor Türkiye pazarında her geçen gün daha fazla adından söz ettirmekte ve kritik alt yapılarda yerini almaktadır. Asustor NAS çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi ve sorularınız için her zaman ulaşabilirsiniz.