Hırsız Alarm Sistemi

Hırsız Alarm Sistemi

Ev ve İşyeri Hırsız Alarm Sistemleri

Yaşanabilecek hırsızlık ve tehditlerin önlenebilmesi, kullanılacak hırsız alarm sistemi ile kolayca ve etkili bir şekilde sağlanabilmektedir. Bilindiği gibi girilmesi kolay, güvenliği zayıf ev ve iş yerleri hırsızlar için daha cazip ve öncelikli noktalar olmaktadır. Alarm sistemi ile caydırıcılık yaratılarak yaşanabilecek hırsızlık vakası yaşanmadan önlenebilmektedir.

Ev alarm sistemi ve işyeri alarm sistemi ile can ve mal kayıpları önlelenebilirken, acil durum çağrıları ile karşılaşılabilecek kaza ve hastalık durumlarında, yangın, gaz kaçağı ve su baskını gibi durumlarda ilgili noktalara bildirim yapılarak hızlıca çözüm sağlanabilmektedir.
Ev veya işyeri hırsız alarm sistemi ile birlikte aşağıdaki dedektörler kullanılabilmektedir. Alarm sistemini tetikleyen detektöre bağlı olarak alınması istenen aksiyona göre sistem tasarlanabilir.
Hareket Dedektörü
Manyetik Kontak
Cam Kırılma Dedektörü
Duman Dedektörü
Gaz Dedektörü
Isı Dedektörü
Su Baskın Dedektörü
Deprem Dedektörü
Darbe Dedektörü
Nem Dedektörü
Beam Dedektör
Panik Botunu

Kablosuz hırsız alarm sistemleri, kablo çekme ihtiyacı olmadığından ev ve işyerlerinde daha estetik bir görünüm sağlar. Ancak kablosuz alarm sistemi dedektörlerinde kullanılan bataryalar zamanla zayıflayacağı için ortalama 2 yıllık periyodlarda değiştirilmesi gerekecektir. Kablosuz alarm sistemleri, çift yönlü haberleşme sağladığından sanılanın aksine kablolu sistemler kadar güvenlidir. Mobil cihazlar üzerinden alarm sistemi kurulabilir ve devre dışı bırakılabilirken alarm durumunda anlık bildirimler iletebilmektedir.

Kullanılan alarm sistemi tercihe bağlı olarak alarm izleme merkezi üzerinden 7 gün 24 saat takip edilebilmektedir. Bu sayede evde veya işyerinizde olmadığınızda alarm sisteminin çalışması durumunda alarm merkezi çalışanları size ulaşacak, eğer bir hırsızlık girişimi söz konusu ise ilgili kolluk birimlerini bilgilendirerek hızlıca olay yerine ulaşılması sağlanacaktır. İşyeri alarm sistemi kullanımında iş yerinin açılış ve kapanış saatlerini kontrol edebilir sizin belirlediğiniz günler ve saat aralıklarında yetkili giriş olduğunda dahi bildirim almanızı sağlayabilirsiniz.