IP Telefon

IP Telefon

IP Telefon Nedir?

IP tabanlı sistemlerin gelişmesi ile birlikte IP santraller ve IP telefonlar da yaygınlaşmaya başladı. IP telefon sistemleri kurum içerisinde mevcut network altyapısı üzerinden veya yeni kurulacak olan network yapısı üzerinden çalışabilmektedir. Sesin data hatları üzerinden aktarılması prensibiyle çalışan IP telefon (voip telefon) sistemleri aynı zamanda birlikte gelen uygulamalar ile mekandan bağımsız aynı platform üzerinde haberleşebilmektedir.

IP Telefon Avantajları Nelerdir?

IP telefon ilk yatırım maliyeti, analog telefonlara kıyasla yüksek olmasına rağmen gerek sistemin yetenekleri ve esnek yapısı gerekse düşük kullanım maliyetleri ile kısa vadede öenli maliyet avantajları sağlamaktadır.

İP Telefon Sistemleri temel olarak; bir Çağrı Yönetici (Call Manager), Ses Geçidi (Voice Gateway) ve ip telefon cihazlarından oluşmaktadır. Veri kablolaması ve telefon kablolamasını tek bir ortamda birleştirerek hem sistem yönetiminizi kolaylaştırır, hem de maliyetlerinizi düşürür.

IP Telefon Sistemleri temel olarak; bir Çağrı Yönetici (Call Manager), Ses Geçidi (Voice Gateway) ve IP Telefon cihazlarından oluşmaktadır. Veri kablolaması ve telefon kablolamasını tek bir ortamda birleştirerek hem sistem yönetiminizi kolaylaştırır, hem de maliyetlerinizi düşürür.
Yealink IP Telefon
Fanvil IP Telefon
Grandstream IP Telefon