Sunucu – Server

Sunucu – Server

Sunucu Server Sistemleri

Sunucu ya da server sistemleri, sanallaştırma ortamı üzerinde veya bağımsız çalışan uygulamaların ihtiyaç duyduğu işlemci, bellek ve disk alanlarının sağlandığı sistemlerdir. Bu yönüyle bakıldığında veri merkezinde bulunan en önemli bileşen olduğu düşünülebilir. Kurum ve kuruluşlarda uygulamaların doğru bir şekilde çalışabilmesi için doğru konumlandırılmış konfigürasyona sahip, gerekli işlem gücünü sağlayabilen sunucuların tercih edilmesi oldukça önemlidir. Ancak bu sayede çözüm ve hizmetlerin kesintisiz olarak sürdürülebilmesi, yüksek erişilebilirliğin sağlanabilmesi, performans ve yedeklilik ihtiyaçları sağlanabilmektedir.
Günümüze kadar farklı ihtiyaç ve bütçe yapılarına uygun olarak tower, rackmount ve blade gibi farklı yapılarda sunulan sunucu sistemleri işlemci ve bellek talebine hizmet vermekteydi. Gelişen sanallaştırma ve disk teknolojileri sayesinde Hiper bütünleşik (Hyper Converged Infrastructure) olarak tanımlanabilen yazılım tabanlı disk sistemlerinin temelini oluşturmuştur.

Sunucu Server Markaları

Sunucu (Server) çözümlerinde, satış ve servis ağı güçlü, global markaların ürünlerini tercih ediyoruz.

Probilgi Teknoloji olarak giriş seviyesi workgroup sunucu çözümlerinden, cluster, rack çözümler ve yüksek erişilebilirlik özelliklerine sahip sunucu çözümlerine kadar geniş bir yelpazede projelendirme, uygulama ve destek hizmetleri vermekteyiz. Marka bağımsız olarak yürüttüğümüz projelerimizde ihtiyaca ve bütçeye uygun çözzümleri marka bağımsız olarak sağlamaktayız. Ağırlıklı olarak çalıştığımız markalarımız;

Dell Sunucu

Poweredge ailesinin gerek tower, gerekse raf tipi (rackmount) modelleriyle küçük ve orta ölçekli işletmelerin tercihi olurken, üst seride de fiyat performans cazibesini koruyor. Dell sunucular üst segmentte yüksek işlem gücü ve işletmelerin yoğun veri hareketlerini destekleyen I/O bant genişliği ile kısa sürede profesyonellerin öncelikli tercihi haline geldi.

Lenovo Sunucu

Lenovo, sunucu teknolojilerine yaptıkları yatırımlar ile teknolojik gelişime katkı sağlayan markalar arasında önemli bir yere sahip. Lenovo sunucu ürün ailesinde çeşitli iş ihtiyaçlarına uyarlanabilir modellerin yanısıra son tasarımları içeren ThinkSystem sunucu ailesi geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

HP Sunucu

Gen10 veya 10. Kuşak olarak da adlandırılabilen Proliant sunucularıyla sürekli yenilik peşinde olan HPE geleceğin rekabetçi işletmelerine sesleniyor. Yeni modellerde donanım bazlı güvenlik yaklaşımına odaklanılan HP sunucular, fiyat performans oranındaki başarısıyla tercih sebebi olabiliyor.