Video Konferans

Video Konferans

İletişim teknolojileri günümüzde iş ve özel hayatlarımızda bizlere önemli konfor alanları sağlarken işletmelere de büyük rekabet avantajı yaratıyor. Video konferans Sistemleri de bu teknolojilerden sadece biri.

Video konferans sistemi, özellikle çok lokasyonlu ve/veya kalabalık saha ekibine sahip yapılarda, yol ve konaklama gibi masrafları ortadan kaldırarak giderleri azalttığı gibi, seyahat ile birlikte gelen kaza ve hastalık risklerini de ortadan kaldırıyor. Ayrıca video konferans sistemi, trafik ve aktarmalarda geçen zamanın da en verimli şekilde kullanılmasını da sağlıyor.

Bununla birlikte günümüzde görüntülü konferans sistemleri tümleşik iletişim sistemlerinin bir parçası haline gelerek yeni nesil iş geliştirme modeli hali aldı. Profesyonel video konferans sistemleri üzerinden tedarikçi, müşteri, ofis ve şubeler arasında toplantılar düzenlemek, eş zamanlı görüntü, ses, bilgi ve belge paylaşımı ihtiyaçlarını zaman ve mekân gözetmeksizin sağlıyor.

Kayıt imkanı ile gerçekleşen görüntülü konferans ve sunumu istenildiğinde video dosyası olarak kayıt altına alabilirsiniz. Bu sayede eğitim ve toplantı arşivi oluşturma imkanı da sağlanmış olacaktır.

Video Konferans Sisteminin Avantajları

Mobilite imkanı sayesinde her zaman ve her yerde toplantı ve görüşme düzenleyebilirsiniz.
Katılımcılar herhangi bir uygulama yükleme ile uğraşmadan görüşmelere dahil olabilirler.
Yurt içi ve yurt dışı seyahat harcamaları azaltır.
Konferansı kaydederek daha sonra izleme imkânı sağlar.
Lokasyon ve kişi sayısından bağımsız hızlı ve efektif bilgi paylaşımını sağlar.
Uzaktan eğitim, belge, içerik ve ekran görüntüsü paylaşımı sağlanabilir.
MCU (Multipoint control unit) sayesinde sınırsız katılımcılı toplantı yapma imkanı sunar.
SIP, H.323 ve WebRTC protokolleri üzerinden marka bağımsız olarak tüm video konferans sistemleri ile entegre olabilirsiniz.
Web RTC teknolojisi ile video konferansa, uygulama kurma zorunluluğu olmadan Chrome, Firefox gibi browser üzerinden toplantılara katılma imkanı sunar.

Bulut Video Konferans Çözümleri

Bulut (Cloud) tabanlı vıdeo konferans sistemleri, donanım tabanlı video konferans sistemlerine kıyasla daha ekonomik ve esnek bir yapı sunar. Kullanımı kolay ve her zaman her yerden erişilebilir olan bulut video konferans sistemleri ile rehberinizdeki bağlantılarınıza isimleri üzerinden kolayca erişebilir, şahsi veya grup olarak bilgi paylaşabilir chat yapabilirsiniz.

Probilgi Teknoloji olarak ihtiyaçlarınızı doğru analiz ederek donanım ve bulut tabanlı video konferans çözümleri ile iş ve sosyal görüşmelerinizi kesintisiz hale getiriyoruz.

Diğer İletişim Çözümleri: IP Telefon, Kulaklık, Sanal Santral

Logitech Konferans Sistemi
Yealink Konferans Sistemi
Jabra Konferans Çözümleri
Grandstream Konferans Sistemi